29 czerwca 2013 r., w podkrakowskim Zabierzowie przeprowadzona została 12. edycja zawodów łuczniczych dzieci i młodzików Puchar Wsi Krakowskiej. Impreza, wpisującą się w obchody 60-lecia zabierzowskiego łucznictwa, objęta była patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Sejmiku Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Zabierzów. Organizatorem zawodów był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Grot”. W ceremonii otwarcia zawodów udział wzięli: Sylwester Tabor (Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie), Józef Krzyworzeka (Starosta Powiatu Krakowskiego), Elżbieta Burtan (Wójt Gminy Zabierzów), Wiesław Cader (Sołtys Wsi Zabierzów), Jerzy Kowalik (Radny Gminy Zabierzów) oraz reprezentanci organizatora – Marta Dudek (Prezes ULKS Grot Zabierzów) i Karina Lipiarska (zawodniczka ULKS Grot Zabierzów, reprezentantka kadry narodowej).

Zawody otworzył prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, prof. Sylwester Tabor. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 104 zawodników z 13 klubów Małopolski i województw ościennych – świętokrzyskiego oraz śląskiego. W kategorii młodziczek starszych zwyciężyła Gabriela Mroszczyk (UKS Dziesiątka Jaworze), wyprzedzając Sylwię Warchał (ULKS Sokole Oko Zawadka) i reprezentantkę gospodarza – Annę Michalik (ULKS Grot Zabierzów). W kategorii młodzików starszych złoty i brązowy medal zdobyli odpowiednio Szymon i Mateusz Porębscy z UKS Grot Ruda Śląska. Srebrny medal przypadł Dariuszowi Bieli z KS Płaszowianka Kraków. W kategorii wiekowej młodziczek zdecydowanie najlepszą okazała się Patrycja Chabrzycka z KS Płaszowianka, pokonując Justynę Nicieja z Sokolego Oka Zawadka i Zuzannę Kulig z Grota Zabierzów. Wśród chłopców dominował Jakub Matanina (UKS Scholasteria Mąchocice), wyprzedzając Bartłomieja Rymarza (UKS Grot Ruda Śląska) i Mateusza Sudera (KS Płaszowianka). W kategorii wiekowej dzieci (roczniki 2001-02) pierwsze miejsce w dziewczynkach zajęła Stefania Andrzejewska (KS Płaszowianka), wyprzedzając drugą Paulinę Natoń (Grot Zabierzów) oraz Patrycję Gal (Sokole Oko Zawadka). Wśród chłopców złoty medal zdobył Marcel Pilarek (UKS Grot Ruda Śląska), zaś drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom ULKS Sokole Oko Zawadka – odpowiednio Oskarowi Boguniowi i Łukaszowi Dudkowi. Wśród najmłodszych (rocznik 2003 i młodsi) dominowali zawodnicy SNIS Błękit Gruszowiec. Zwyciężczynią konkurencji wśród dziewczynek została Edyta Trzupek (SNIS Błękit), wyprzedzając Emilię Pieczara (Sokole Oko) i trzecią – Blankę Krupa (MGOKiS Dobczyce). Wśród chłopców najlepszym był Marek Trzópek (SNIS Błękit), drugie miejsce zajął Piotr Targosz (Sokole Oko) a trzecie Kacper Węgrzyn (SNIS Błękit).

Wszyscy medaliści XII Pucharu Wsi Krakowskiej zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez patronów i sponsorów. Wyniki uzyskane w tych zawodach zaliczane są do III rundy Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików – cyklu 5 zawodów mających na celu wyłonienie najlepszych małopolskich łuczników 2013 roku na torach otwartych.