• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • bhp oskar.jpg
 • colorex.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • wwm.jpg

Reklama

 • bistro.jpg
 • edukator.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • multiagent.jpg
 • pralnia.jpg
 • rrreklama.jpg
 • szumiec.jpg
 • weterynarz.jpg

 

 

 

Ostatniego dnia roku 2012 odbył się w Krakowie tradycyjny Krakowski Bieg Sylwestrowy organizowany przez Krakowski Klub Biegacza „Dystans” i Urząd Miasta Krakowa. Z płyty Rynku Głównego wystartowało prawie tysiąc pięćset biegaczy, którzy pokonywali 5-cio kilometrową „Smoczą Piątkę” lub 10-cio kilometrową „Radosną Dziesiątkę”, biegnąc w najrozmaitszych przebraniach. W biegu wzięła udział szesnastoosobowa grupa biegaczy z naszej gminy, biegnąca w ramach ruchu „Zabierzów Biega”. Zwycięzcą biegu na dystansie 10 km został Andrzej Lachowski z Krakowa z czasem 32:03, najlepszym naszym zawodnikiem na tym dystansie był Mateusz Moląg z Bolechowic z czasem 43:44 (88 miejsce w klasyfikacji open). Na dystansie 5 km zwyciężył Artur Kern z Hrubieszowa z czasem 14:47, najlepszym „naszym” zawodnikiem na tym dystansie był Jan Baran z Kleszczowa z czasem 18:05 (12 miejsce w klasyfikacji open).


W biegu zadebiutowała Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan. Pani Wójt biegnąc w towarzystwie Agnieszki Mytnik z Zabierzowa, przebranej za diablicę i Gabrysi Kucharskiej z Rudawy, przebranej za smoczycę, ukończyła bieg w czasie 42:38. W ten sposób nasze zawodniczki pozostawiły za sobą na „przegranym polu” 87 uczestników biegu, którzy do mety dotarli za nimi. Nieźle, jak na początek. Po zakończeniu biegu Pani Wójt wręczyła dwóm niepełnosprawnym uczestnikom biegu, ufundowany sprzęt elektroniczny.


Zabierzowskim akcentem tej uznawanej przez biegaczy z całej Polski imprezy było także to, iż fantastyczną grochówkę wszystkim biegaczom serwowała firma „Rogate Przysmaki” prowadzona przez Panią Annę Łudzik z Kobylan.


Przypominamy, że zawodnikom startującym tego dnia na krakowskim rynku chodzi przede wszystkim o wyśmienitą zabawę na pożegnanie roku we wspaniałej scenerii zabytkowego Krakowa. Do zobaczenia za rok. Zabierzów Biega!

 

 

 

kostka.jpg