• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • bhp_oskar.jpg
 • choinki.jpg
 • colorex.jpg
 • elektromonter.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • juszczyk.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • marcisz.jpg
 • ogrodzenia.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • sp_kumorek.jpg
 • swiba.jpg
 • wwm.jpg
 • zamkowa.jpg
 • zlom.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • ekotechnika.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kanczura.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • szumiec.jpg
 • weterynarz.jpg

Z dużym opóźnieniem, z przyczyn od nas niezależnych, bo dopiero w dniu 28 czerwca br. zorganizowaliśmy tradycyjne „Wianki”. Impreza odbyła się w urokliwym zakątku Zabierzowa, jakim jest niewątpliwie Kamieniołom. Z uwagi na spiętrzenie się w ostatnim czasie w naszej gminie różnych uroczystości i imprez, nie wszyscy zaproszeni goście mogli z nami świętować. Zatem w imieniu Wójta Gminy Zabierzów przybył do nas Sekretarz Gminy Pan Bartosz Barański, który przekazał seniorom życzenia od Pani Wójt, obecny był również Dyrektor i V-ce Prezes Jurajskiej Izby Gospodarczej Pan Andrzej Bukowczan, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Pan Andrzej Korzycki, a także Sołtys i Radny Pan Wiesław Cader. Z wielką radością powitaliśmy przedstawicieli zaprzyjaźnionego z nami Klubu Seniora z Brzoskwini z przewodniczącym Panem Wiesławem Kosteckim na czele. Byli też nieliczni mieszkańcy Zabierzowa z dziećmi.

Po powitaniu uczestników spotkania przez przewodniczącą Klubu Barbarę Golińską, został wybrany skład Jury, które oceniało zgłoszone do konkursu wianki. W skład wysokiego Jury powołano:

- Hannę Bogner-Czaję – przewodnicząca,

-Bartosza Barańskiego – członek,

- Andrzeja Korzyckiego – członek,
- Cecylię Chrzanowską – sekretarz.

Wianków w sumie było 15, a wszystkie piękne, mimo iż na zabierzowskich łąkach brakuje polnych kwiatów, tym bardziej zasługiwały na nagrodę. Oceniane były w 2-ch kategoriach. W konkursie na wianek najbardziej tradycyjny z polnych kwiatów i ziół nagrody otrzymały: Maria Bruska, Maria Skrzypaszek, Wiesława Włodarczyk. Wyróżnienia natomiast – Kazimiera Burek, Zofia Żwirek, Nikola Sajdak.

W konkursie na wianek najpiękniejszy kolorystycznie: Halina Ziarkowska, Wiesława Danielewska, Bronisława Mączka. Wyróżnienia zaś – Rozalia Rusińska, Zofia Czajowska, Józefa Kostecka. Dodatkowe wyróżnienia otrzymały – Józefa Krawczyk, Stanisława Sajdak, Małgorzata Kołacz.

Po zakończeniu konkursu Zespół Teatralny naszego Klubu zaprezentował inscenizację „Baśń Świętojańska” a następnie rusałki z wiankami na głowach utworzyły korowód, który przy dźwiękach muzyki J. Ropki z pieśniami świętojańskimi na ustach zmierzał w kierunku zalewu, wspaniale wyglądającego po rewitalizacji. Nad zalewem wianki zostały puszczane na wodę, ale na sznureczkach, gdyż ze względów ekologicznych nie można zanieczyszczać akwenu znajdującego się w obrębie Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Po wyciągnięciu wszystkich wianków z wody powróciliśmy do miejsca biesiadowania.

Tradycyjnie podczas „Wianków” odbywało się szukanie kwiatu paproci w leśnych zaroślach, czym zajmowały się dzieci pod opieką dorosłych. Wszystkie kwiaty zostały odnalezione, za które dzieci otrzymały nagrody. Świętojański wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Kończąc relację z tego wydarzenia składamy serdeczne podziękowanie Wydziałowi Rozwoju i Promocji Gminy Zabierzów za nagrody, jakie otrzymaliśmy, dzięki którym mogliśmy obdarować biorących udział w konkursach.

Tekst – Barbara Golińska, zdjęcia – Wiesława Danielewska, Wiesław Kostecki Kamera – Wiesław Kostecki (film można obejrzeć na naszym Facebooku i naszej stronie internetowej)

pracownia.jpg