• alles.jpg
 • alux.jpg
 • autobaks.jpg
 • autoserwis.jpg
 • colorex.jpg
 • familia.jpg
 • firany.jpg
 • gs.jpg
 • kozbial.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • mosur.jpg
 • ogrodzenia.jpg
 • parkiet.jpg
 • pierogi.jpg
 • pinus.jpg
 • rserwis.jpg
 • salazabaw.jpg
 • skotcar.jpg
 • swiba.jpg
 • tapicerstwo.jpg
 • woodkrak.jpg
 • wwm.jpg
 • zamkowa.jpg
 • zielinski.jpg

Reklama

 • almamedica.jpg
 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • choinki.jpg
 • drewno.jpg
 • ekotechnika.jpg
 • gabinetan.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • manufaktura.jpg
 • mirex.jpg
 • multiagent.jpg
 • nettrading.jpg
 • prestige.jpg
 • rrreklama.jpg
 • weterynarz.jpg

Rozmowa z przewodniczącym Rady Gminy Zabierzów, sołtysem wsi Bolechowice, Henrykiem Krawczykiem

Redakcja: Panie Henryku, jak co roku rozmawiamy o kolejnej, dziewiętnastej już edycji, organizowanego w Bolechowicach, Pikniku Ekologicznego. Co może Pan powiedzieć naszym czytelnikom o tegorocznej imprezie?

piknikHenryk Krawczyk: W tym roku kolejny XIX Rodzinny Piknik Ekologiczny odbędzie się w dniach 13-14 lipca. W sobotę zapraszamy na mecze turnieju o puchar Wójta Gminy Zabierzów w piłce nożnej. Odbędzie się także pokazowy trening z piłkarzami krakowskiej Wisły. Równolegle przeprowadzane będą gry i zabawy dla dzieci, warsztaty i konkursy dla całych rodzin. Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku, które nastąpi o godzinie 19,00 odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz OSP w Bolechowicach, a następnie koncert gwiazdy wieczoru. Gwiazdą w tym roku będzie Mateusz Mijal. Z nim na scenie wystąpią laureaci gminnego konkursu wokalnego. Po występie gwiazdy oglądać będziemy widowisko plenerowe „Festiwal Światła i Ognia” i granie z DJ-em.

Red: A co nas czeka w niedzielę?

H.K.: Po południu w godzinach 14,00 - 18,00 targi sztuki ludowej, blok zabaw, dmuchany plac zabaw dla dzieci, kontynuacja warsztatów i konkursów dla całych rodzin, konkurs na „bolechowickie pierogi”, konkurs artystyczny „Pamiątka z regionu – Gmina Zabierzów moje miejsce”, warsztaty ekologiczne ( wiklina, ceramika, garncarstwo, carving) oraz czwarta edycja Regionalnego Przeglądu Twórczości Ludowej im. Józefa Kruka, do którego zapraszamy zespoły z naszej gminy i gmin powiatu krakowskiego. O godzinie 19,30 koncert zespołów EXAITED i NOWATOR. Zakończenie pikniku planowane jest na godzinę 23,00. Piknik prowadzić będzie Marcin Kruk.

Red: Prestiż organizowanej przez Pana i grupę pasjonatów z Bolechowic imprezy, jest znany. Co roku kilka tysięcy osób bawi się na tej największej imprezie plenerowej w naszej gminie. Goście przyjeżdżają z ościennych gmin, z Krakowa, a nawet spoza Małopolski. Co można dodać o tej imprezie?

H.K.:. Na przestrzeni osiemnastu lat organizowania przez nas pikniku, uczestnicy akcji krwiodawstwa oddali u nas 345 litrów krwi a podczas aukcji charytatywnych zebraliśmy ponad 305 tysięcy złotych, przeznaczonych potem dla osób potrzebujących z naszej gminy. Corocznie nasza impreza jest profesjonalnie zabezpieczana przez agencję ochrony, policję i lokalną OSP. Nigdy nie wydarzył się żaden wypadek wymagający interwencji zewnętrznej. Staramy się zapewnić dobrą atmosferę zabawy dla wszystkich gości.

W Bolechowicach koncertowały takie gwiazdy jak Doda, Skaldowie, Irena Jarocka, Trubadurzy, Shazza, Top One, Abba Stars, Papa Dance, Basta, Probe, Loka, Gosia Andrzejewicz, Iwan Komarenko, Sumptuastic, Jambo Africa, InoRos, Caci Vorba, Mateusz Ziółko, Liber, Pod Budą, Wawele, Baciary, Boys, Ewelina Lisowska, Kasia Popowska, ETNA, Mateusz Mijal i wielu, wielu innych. Mieszkańcy gminy Zabierzów dzięki naszym piknikom mają możliwość, za darmo wziąć udział w występach wymienionych gwiazd estrady. Tak więc zapraszamy do nas po raz kolejny 13 i 14 lipca. Szczegóły na plakatach. Jak co roku będziemy starali się aby piknik był rodzinny. Chcemy, aby nasza oferta przyciągnęła całe rodziny, zarówno dziadków jak i wnuczków. Szczególną uwagę przykładamy do organizacji czwartej edycji Regionalnego Przeglądu Twórczości Ludowej im. Józefa Kruka. Chcemy tą imprezą uczcić pamięć o naszym przyjacielu, sponsorze i opiekunie, który od pierwszego pikniku był z nami, wspierał nas i nasze akcje swoim sercem i swoimi datkami. Niech pamięć o nim trwa w naszych imprezach, które tak lubił.
Red: Dziękujemy i obiecujemy kolejną relację z imprezy na łamach „Gońca”.

palka.jpg