zbBieg po Puszczy Niepołomickiej 05.05.2019

Sympatyczna impreza w Puszczy Niepołomickiej na dystansach półmaratonu i 10,8 km (krótszy dystans indywidualnie lub drużynowo). W półmaratonie reprezentował nas Michał Szubert z czasem 1:59:13. Na 10,8 km indywidualnie 95 miejsce zajął Józef Pietruszka (55:37) a 183 miejsce Małgorzata Pietruszka (1:13:03). W drużynówce na 10,8 km nasza ekipa w składzie Aga Cader (39:50), Zbyszek Borszowski (40:04) i Mateusz Zimoląg (40:09) „pozamiatała” z sumarycznym czasem ponad 6 minut lepszym od drugiego zespołu.

XVII Bieg Skawiński 10 km, 12.05.2019 r.

Jedna z naszych ulubionych imprez, atestowana dycha w Skawinie, tym razem (po raz pierwszy?) odbyła się w niedzielę, a nie w sobotę. Ze sportowego punktu widzenia wyszło lepiej bo w niedzielę pogoda okazała się znacznie łaskawsza. Zawody ukończyło 906 osób. Delegacja Zabierzów Biega wypadła następująco: Agnieszka Cader 37:34 (5 m. w kategorii wiekowej, ale zgodnie z regulaminem na 2 miejscu podium), Mateusz Zimoląg 37:57, Krzysztof Mach 42:06, Dariusz Dudek 50:16, Marta Czech 53:35, Ola Dudek 55:56, Agnieszka Martyna 58:48, Gabriela Kucharska 59:45, Marta Dudek 1:00:36.

VII Bieg Swoszowicki - 26.05.2019 r.

Siódma edycja po Dzielnicy Swoszowice odbyła się przy pięknej pogodzie dla kibiców, ale mało sprzyjającej biegaczom. W mocno grzejącym słońcu rywalizowano na trzech dystansach: 1 mili, 5 km i 10 km, a łączna frekwencja ze wszystkich biegach przekroczyła 800 osób. Na najdłuższym dystansie w klasyfikacji kobiet najszybsza okazała się Aga Cader z czasem 40:05.

I Piastowski Bieg po Oddech w Wołowicach - 19.05.2019 r.

Nowa impreza w okolicy z której dochód zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. W sumie 339 osób ukończyło rywalizację na dystansach 6 i 12 km. Na krótszym dystansie wśród pań wygrała Aga Cader z czasem 22:37, a na dłuższym dystansie nasi wypadli następująco: klasyfikacja kobiet: Agnieszka Martyna 1:14:28, klasyfikacja mężczyzn: Mateusz Zimoląg 47:37 - 3 m. w kategorii wiekowej, na podium zgodnie z regulaminem nagrodzony jako 2., Michał Szubert 1:02:10.