• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • autoserwis.jpg
 • bistro.jpg
 • euroreklama.jpg
 • familia.jpg
 • gawin.jpg
 • goodcar.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • juszczyk.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • rasterek.jpg
 • rserwis.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • skot.jpg
 • swiba.jpg
 • wwm.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • ekotechnika.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • pralnia.jpg
 • weterynarz.jpg

Naszą relacje musimy zacząć od wydarzenia które miało miejsce 28 lipca ale ma ścisły związek z działaniem grupu biegowej Zabierzów Biega. Tego dnia Pani Małgorzata Drewniak i Pan Maciej Niwiński, biegacze naszej sekcji, którzy poznali się na imprezie integracyjnej ZB, zawarli związek małżeński. Gratulacje i udanych biegów.


Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

12,5 km i 7,5 km trochę do góry trochę w dół, trasa była ciekawa, identyczna jak co roku. Pogoda dopisała bo nie padało. Bieg to fragment drogi św. Jakuba, tej która prowadziła aż do Santiago de Compostela, od 2007 roku jest odtwarzana. Cała Europa poprzecinana jest szlakami. Pielgrzymi przemierzali nimi kraje w drodze do sanktuarium świętego w Hiszpanii. Droga w Małopolsce sięga XI-XII wieku. W kameralnym biegu wzięło udział 219 biegaczy, w tym z naszego klubu Zabierzów Biega 4 osoby. Na mecie czekały na nas oryginalne medale – muszla małży św. Jakuba. Takie same można dostać w Santiago de Compostela.

Agnieszka Martyna


Mistrzostwa Polski Run Salt Cup

6 października odbyły się na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce Mistrzostwa Polski Amatorów Run Salt Cup na dystansie 1000 metrów. Janusz Bzukała wywalczył dla naszego klubu I miejsce w kategorii M-40 z czasem2:55:38. Gratulacje.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Zmagania na trasie 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego zakończyły się zwycięstwem zawodnika z Czarnego Lądu. W tym roku był to Etiopczyk Mengistu Zelalem, który z czasem 1:02:50 wyprzedził Davida Kiprono Metto z Kenii (01:02:56). Bardzo cieszy trzecie miejsce Tomasz Grycko (01:04:45), aktualnego mistrza Polski w biegu na 10.000 metrów i biegach przełajowych. Kobietom w tej edycji półmaratonu poszło zdecydowanie słabiej. Zwyciężyła Etiopka Ayantu Tadesse (01:15:18); nie da się ukryć, że był to najsłabszy czas wśród zwyciężczyń biegu od początku jego rozgrywania, a strata do zwycięskich zawodniczek z ubiegłych edycji wynosiła około trzech minut, czyli sporo. Druga linię mety przekroczyła Olga Ochal (01:15:33), a trzecia była Aleksandra Brzezińska (01:15:55)

zb

11.jpg