• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • bhp_oskar.jpg
 • choinki.jpg
 • colorex.jpg
 • elektromonter.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • juszczyk.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • marcisz.jpg
 • ogrodzenia.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • sp_kumorek.jpg
 • swiba.jpg
 • wwm.jpg
 • zamkowa.jpg
 • zlom.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • ekotechnika.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kanczura.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • szumiec.jpg
 • weterynarz.jpg

senior zabierzowZe środków finansowych otrzymanych do dyspozycji naszego Klubu w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Centrum Kultury w Zabierzowie oraz przy zaangażowaniu środków własnych Klub nasz zorganizował w dniu 17.X.2017 r. wycieczkę integracyjną do Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz do Parku Miniatur w Inwałdzie. W wycieczce tej uczestniczyło 26 członków Klubu Seniora oraz 21 mieszkańców Zabierzowa w wieku 60+, niezrzeszonych w naszym Klubie. Był to drugi wyjazd tego typu i naszym staraniem będzie, aby na stałe wszedł w kalendarz planowanych przez nas corocznie wycieczek. Pozwoli to na ściślejszą integrację starszego zabierzowskiego środowiska.

Wycieczka zdaniem wszystkich uczestników była udana, tak ze względu na przepiękną jesienną pogodę z babim latem, jak też na możliwość zapoznania się z kolejami życia od narodzenia do śmierci św. Jana Pawła II., przy zastosowaniu nowoczesnych technik audiowizualnych i obejrzenia cennych eksponatów, jakie pozostawił po sobie Ojciec Święty. Obejrzenie tego wszystkiego wywarło na nas ogromne wrażenie i pozostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach. W Wadowicach nie mogło obyć się bez zjedzenia sławnych papieskich kremówek w cukierni w Rynku, do której chodził Karol Wojtyła z kolegami po maturze. Również zwiedzanie Parku Miniatur z przewodniczką obdarzoną nie tylko wiedzą na temat prezentowanych obiektów, lecz także swoistym humorem, pozwoliło chociaż na chwilę przenieść się w miejsca, których większość z nas nie miała możliwości zwiedzić na żywo. A więc byliśmy w Watykanie na Placu św. Piotra, w Paryżu obok Wieży Eiffla, w operze w Sydney, przy Bramie Brandenburskiej, na Akropolu, w pobliżu Krzywej Wieży w Pizie, obok Muru Chińskiego, Statuy Wolności w Nowym Jorku i w wielu jeszcze sławnych miejscach, tu nie wymienionych. Byliśmy również w kinie 5D, w którym przeżywaliśmy chwile grozy będąc w centrum niesamowitych wydarzeń, ale na szczęście uszliśmy z życiem. Podczas tej wycieczki zostało zrobionych mnóstwo zdjęć, do obejrzenia których zachęcamy na naszym Facebooku „Klub Seniora w Zabierzowie”.

Tekst: Barbara Golińska, zdjęcia: Wiesława Danielewska

airclinic.jpg