• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • bhp oskar.jpg
 • colorex.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • wwm.jpg

Reklama

 • bistro.jpg
 • edukator.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • multiagent.jpg
 • pralnia.jpg
 • rrreklama.jpg
 • szumiec.jpg
 • weterynarz.jpg

 

 

 

Podczas dni Zabierzowa pojawiła się informacja o działającej w centrum Zabierzowa bezpłatnej szkole dla dorosłych. Dotarliśmy do  Elżbiety Seweryn - osoby, która zainicjowała to przedsięwzięcie.


Proszę nam powiedzieć skąd pomysł na taką inicjatywę i lokalizację?

Witam ! Nowe pomysły na życie to moja specjalność ! To tak troszkę z nutką humoru, ale coś w tym jest. Nie lubię stagnacji i bezczynności. W moim życiu ciągle musi się coś dziać. Choć przed podjęciem decyzji o założeniu szkoły miałam ciekawą pracę postanowiłam realizować swoje marzenia i podjąć nowe wezwanie. Pomysł założenia szkoły zawsze mnie pociągał. Wszystko ma swój czas  -  teraz właśnie jest czas na wymarzoną szkołę w Zabierzowie!

Ta szkoła to jeden z wielu oddziałów działających w Polsce. Dlaczego Zabierzów?


Szkoła w Zabierzowie to jedna spośród dwudziestu pięciu filii „CK Edukator” działających w całej Polsce. Ogólnopolska sieć szkół Edukatora nieustannie się rozwija i ciągle powstają nowe oddziały. Decyzja o lokalizacji filii została podjęta wręcz automatycznie. Mieszkam w okolicach Zabierzowa i łatwo było zaobserwować tendencje rozwojowe w gminie. Rozwijające się przedsiębiorstwa, rejestrujące się tutaj liczące się na rynku pracy firmy... Dodatkowo w sąsiadujących gminach takie szkoły działają  z powodzeniem więc dlaczego nie Zabierzów? Chciałam podkreślić przychylność władz lokalnych w podejmowanych przeze mnie działaniach, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że lokalizacja jest najlepsza z możliwych. Dzięki decyzjom  i pomocy Pani Wójt Elżbiety Burtan, Pani Dyrektor GZEAS Janiny Wilkosz oraz Dyrektor Gimnazjum im. Jana Matejki Pani Beaty Kęder nasza szkoła tutaj właśnie znalazła lokum. W centrum Zabierzowa – grzechem byłoby marzyć o lepszej lokalizacji.

Oferta tej szkoły kierowana jest do dorosłych – czym kierowała się Pani wybierając taki profil szkoły?

Uwielbiam pracować z ludźmi a praca z takimi, którzy wiedzą czego chcą to już „rarytas”. Dorośli do takich należą! Mają swoje doświadczenia i wiedzę. Łatwo precyzują czego w życiu chcą albo co życie na nich wymusza! Wtedy często rodzi się myśl o dokształcaniu się.
Dodatkowo na rynku pracy zauważamy brak fachowców. Wyższe wykształcenie zawsze będzie prestiżem ale pracodawcy poszukują osób zawodowo przygotowanych do pracy w konkretnych zawodach. Po latach nacisków wysyłania swoich pociech na studia – czy tego chcą czy nie – obserwujemy braki na rynku pracy.  
Można powiedzieć że sytuacja na rynku pracy sprzyja powstawaniu takich szkół.

Co zatem Państwo możecie zaproponować mieszkańcom naszej gminy?


Pomysłów na przyszłość jest wiele. W tym roku szkolnych w naszej ofercie mamy propozycję dla osób, które nie mają średniego wykształcenia w postaci Liceum Ogólnokształcącego. Liceum na podbudowie gimnazjum lub szkoły zawodowej trwa 3 lata i może zakończyć się egzaminem maturalnym. Nie wszyscy słuchacze podchodzą do matury ponieważ bez tego egzaminu również zdobywają średnie wykształcenie.
Osoby, które posiadają średnie wykształcenie zapraszamy do skorzystania z rocznych lub dwuletnich propozycji szkoły policealnej. Można się dokształcać w jedenastu zawodach: technik BHP, technik ochrony mienia, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekunka środowiskowa, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekun osoby starszej, technik turystyki wiejskiej, technik informatyk, technik administracji, technik rachunkowości. Jakie kierunki zostaną uruchomione zależy od zainteresowania.
W przyszłości chciałabym rozwinąć działalność szkoły tworząc dodatkowo Centrum Korepetycyjne, organizując wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia marzę również o Uniwersytecie III Wieku – takim z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że to niedaleka przyszłość, ale teraz skoncentruję się na realizacji tych najbliższych planów.

Pani szkoła promuje się już podczas lokalnych imprez, rozpoznawalne jest już logo, widoczne są plakaty i ulotki czy zauważa Pani jakieś zainteresowanie ze strony mieszkańców?


Jestem miło zaskoczona ponieważ odzew jest duży. Telefony, zgłoszenia internetowe...To nowy oddział więc trudno powiedzieć jaki będzie rezultat końcowy rekrutacji i które kierunki zostaną otwarte. Wszystkich zachęcam do zgłaszania się formularzem online na www.zabierzow.ckedukator.pl. Takie zgłoszenie nie jest zobowiązujące, ale na tej podstawie tworzone są grupy. Na tej podstawie również uzyskujemy kontakt z zainteresowanymi aby na bieżąco móc ich informować o tendencjach tworzenia się grup. We wrześniu słuchacze będą mogli dokonać ostatecznych formalności. Należy wówczas oprócz wypełnionego w sekretariacie formularza donieść 2 zdjęcia oraz zaświadczenie o braku przeciwskazań podjęcia nauki od lekarza medycyny pracy.  I to wszystko ! A z dodatkiem ambicji, których tutejszym mieszkańcom nie brakuje można osiągnąć cel - którym jest zdobycie konkretnego zawodu!

A na zakończenie naszej rozmowy proszę  zachęcić uczniów do nauki w kilku zdaniach …!!!


Szanowni Państwo, na naukę nigdy nie jest za późno! Zapraszam wszystkie ambitne osoby, które chcą mieć wpływ na losy swojego życia i lubią podejmować nowe wezwania. Zjazdy grup, spotkania słuchaczy odbywają się  w weekendy - dwa razy w miesiącu. Biorąc pod uwagę, że nasi słuchacze są często osobami pracującymi, dopuszczalne są nieobecności nawet do 50% frekwencji. Jesteśmy szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej dlatego zajęcia są całkowicie bezpłatne! Otrzymujecie Państwo wszelkie zaświadczenia do ZUS, KRUS, GOPS itp.
Wystarczy podjąć decyzję! Czekamy na Państwa w sekretariacie szkoły!
Sekretariat mieści się w budynku Gimnazjum im. Jana Matejki ul. Kolejowa 15
/wejście od ul. Sportowej /
czynny: poniedziałki, środy i piątki w godz. 9:00-15:00
tel. 530 533 534, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozmowę z właścicielem placówki CK Edukator w Zabierzowie – Elżbietą Seweryn przeprowadził Andrzej Bukowczan

 

 

 

bhp.jpg