• alles.jpg
 • colorex.jpg
 • elektromonter.jpg
 • euroreklama.jpg
 • familia.jpg
 • goodcar.jpg
 • gs.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • ogrodzenia.jpg
 • parkiet.jpg
 • rasterek.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • wwm.jpg

Reklama

 • balice.jpg
 • bistro.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacperek.jpg
 • kanczura.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • mm.jpg
 • nettrading.jpg
 • prestige.jpg
 • rrreklama.jpg

14 czerwca w Rudawie ponad tysiąc zawodników stanęło na starcie XI Jurajskiego Półmaratonu.

Rywalizowali oni w kilkunastu kategoriach wiekowych i klasyfikacji generalnej o liczne nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrodą główną był samochód Renault Twingo ufundowany przez firmę Goodman. W ramach biegu rozgrywane były także VIII Mistrzostwa Polski Bankowców w Półmaratonie, XI Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie, VII Mistrzostwa Małopolski Studentów, V Mistrzostwa Małopolski Policji w Półmaratonie i III Mistrzostwa Seniorów w Półmaratonie a także Mistrzostwa Studentów w Półmaratonie i Mistrzostwa Polski LZS w Półmaratonie. Sędzią głównym zawodów był Edward Stawiarz, biegacz - olimpijczyk, dyrektorem sportowym Józef Baran a dyrektorem organizacyjnym Ryszard Tyc, pomysłodawca biegu. Imprezę prowadził Paweł Żyła, biegacz, spiker, zawodnik KKB Dystans Kraków, organizator biegów krakowskich. Kluczyki do samochodu wręczyli biegaczce z Krakowa przedstawiciel głównego sponsora, firmy Goodman Katarzyna Dudzik, prezes firmy Firmy Antni ŁYKO Monika Łyko-Dutka i Ryszard Tyc. Nagrodę im. Stefana Moląga dla najliczniej reprezentowanego klubu czyli Zabierzów Biega wręczyli szefowej sekcji biegowej Agnieszce Cader właściciele fir-my MOSUR Łukasz i Paweł Molągowie.

W antrakcie zespół taneczny fitness klubu Manufaktura Zdrowia z Zabierzowa wykonywał pokazy tańca ZUMBA a akrobatyczne wyczyny - zespół streetworkerów z teamu Renault Łyko. Licznie zgromadzeni zawodnicy, oczekujący na ogłoszenie wyników mogli także zapoznać się z najnowszą ofertą samochodów Renault i Dacia prezentowaną w mobilnym biurze obsługi klienta firmy Antoni ŁYKO oraz oglądnąć występ teatru ekologicznego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzoskwini z przedstawieniem „Ćwierćaktówka ze Śmieciówka”, o treści związanej z segregacją i recyklingiem odpadów. Autorką scenariusza, pomysłodawczynią i twórczynią kostiumów i rekwizytów oraz reżyserką spektaklu była pani Elżbieta Łęska - Kokosińska. Tematyka ekologiczna była jedną z dominujących podczas tegorocznej imprezy. Przeprowadzono szereg konkursów ekologicznych, nagradzano ekologicznymi owocami, omawiano tematykę segregacji odpadów. Między innymi premiowano specjalnymi nagrodami zawodników, którzy przyjeżdżając do nas z odległych rejonów Polski, starali się „dobierać” pasażerów tak aby jak najbardziej ekonomicznie wykorzystać miejsce w samochodzie. Przygotowano także szereg konkursów i zabaw dla dzieci o tematyce ekologicznej. W przygotowaniu pytań do tych konkursów a także w pomocy w segregacji odpadów pomagał wydatnie referat ochrony środowiska Urzędu Gminy Zabierzów.

Dziećmi biegaczy profesjonalnie opiekowało się przedszkole Akademia Małych Tygrysków z Krzeszowic. Zawodników masowali wolontariusze oraz masażyści z firmy Black Tree. Wojskową grochówkę, którą zajadali się zawodnicy serwowała firma Pani Ani Łudzik z Kobylan, a zabezpieczających trasę biegu wolontariuszy żywiła firma kateringowa Sfera Smaków z Rudawy. Współorganizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Homini et Terrae, Jurajska Izba Gospodarcza, MOSUR i Zarząd Małopolskiego Zrzeszenia LZS. Sponsorem głównym imprezy była firma GOODMAN, zaś sponsorami strategicznymi: Alsal, Kraków Airport, Sobiesław Zasada SA, Kruk, Mosur, Renault Antoni Łyko, Krakowski Bank Spółdzielczy, Trans-Med Pogotowie Ratunkowe, Rembud i Rent-a-camper. Napoje izotoniczne 4MOVE przygotowała dla zawodników półmaratonu firma FoodCare z Zabierzowa.

Zwycięzcą biegu został Radosław Kłeczek z Krakowa z czasem 01:11:39. Najszybszą z pań była Ewa Kucharska z Pszczyny z czasem 01:22:21. Najlepszą zawodniczką z naszej gminy była Agnieszka Cader (2 miejsce w klasyfikacji pań) z czasem 1:28:55, a najlepszym zawodnikiem z naszej gminy Wojciech Brzoskwinia z Bolechowic (58 w klasyfikacji open) z czasem 1:32:13.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania mieszkańcom miejscowości położonych na trasie biegu za wyrozumiałość związaną z utrudnieniami w ruchu drogowym, a także za żywiołowy doping i życzliwość okazywaną zawodnikom. To podejście mieszkańców gminy Zabierzów do biegaczy jest corocznie szeroko komentowane na forach internetowych. Dziękujemy także księżom proboszczom z parafii leżących na trasie biegu za wsparcie duchowe i informacyjne. XI Jurajski Półmaraton zrealizowany został przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Urzędu Gminy w Zabierzowie, Kraków Airport i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Objęty był patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy.

Do zobaczenia za rok 12 czerwca na XII Jurajskim Półmaratonie.

 

 

 

stacja_kontroli.jpg