• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • autoserwis.jpg
 • bistro.jpg
 • euroreklama.jpg
 • familia.jpg
 • gawin.jpg
 • goodcar.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • juszczyk.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • rasterek.jpg
 • rserwis.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • skot.jpg
 • swiba.jpg
 • wwm.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • ekotechnika.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • pralnia.jpg
 • weterynarz.jpg

Szanowni Państwo!

Od kilku już lat trwające partnerstwo Gminy Zabierzów z miasteczkiem Camas w USA zaowocowało pomysłem organizowania wymian uczniowskich pomiędzy szkołami w obu gminach. Camas to niewielkie miasto położone na granicy stanów Washington i Oregon, w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

Pragniemy poinformować Państwa o planowanej kolejnej wymianie uczniowskiej, którą organizują w ramach tej współpracy: Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie i gimnazja Liberty Middle School i Skyridge w Camas.

Celem takiej wymiany jest zapoznanie młodzieży z kulturą Stanów Zjednoczonych, doskonalenie sprawności posługiwania się językiem angielskim, a także nawiązanie przyjaźni z rówieśnikami z innego kontynentu. Wymiana polega na przyjęciu i goszczeniu grupy uczniów z USA w rodzinach naszych uczniów. W zamian za to grupa uczniów naszej gminy wyjedzie do Camas, USA. Przybliżony termin pobytu uczniów ze Stanów Zjednoczonych w Polsce: 18 czerwca – 28 czerwca 2014 (około 10 dni pobytu) Przybliżony termin wyjazdu uczniów z naszej gminy do USA: Czerwiec 2015. Polskie rodziny proszone są o zapewnienie utrzymania (jedzenie i zakwaterowanie) jednemu (lub więcej) uczniowi lub opiekunowi z zagranicy w wyżej wymienionym terminie. Rodzice przyjmujący dziecko zobowiązani są do zapewnienia całkowitej opieki na czas pobytu gościa oraz współpracy z organizatorami przy tworzeniu programu wymiany. Koszty: W trakcie przyjmowania uczniów w swoich domach ponoszą Państwo wszelkie koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, ewentualnie zakupem drobnego upominku dla goszczonego ucznia/uczniów. Koszty wyjazdu córki/syna w ramach wymiany: zakup biletu na samolot + opłacenie wizy do USA (razem około 3 500 zł), zakup drobnych prezentów dla rodzin i kieszonkowe dla dziecka. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wymianie prosimy o pobranie i wypełnienie formularza dostępnego na stronie: http://gimzabierzow. wordpress.com/our-projects i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie do sekretariatu szkoły (Gimnazjum im. J. Matejki, ul. Kolejowa 15, Zabierzów).

Szczegółowe informacje można uzyskać kierując pytania drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 603305411.

Zobacz również informacje na temat miejscowości i szkół:

http://gimzabierzow.wordpress.com/partner-schools-2/ http://www.ci.camas.wa.us/

Wspomnienia uczniów i nauczycieli uczestniczących w poprzednich wymianach:

http://zabierzow.org.pl/2013/07/09/uczniowie-z-gimnazjum-wzabierzowie-z-wizyta-w-camas-usa/

Foto – relacje z poprzednich wymian:

http://photopeach.com/album/13g0sc8

airclinic.jpg