• alles.jpg
 • alux.jpg
 • colorex.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lyko.jpg
 • parkiet.jpg
 • rowery.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • serwis.jpg
 • skot.jpg
 • wwm.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • edukator.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kanczura.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • weterynarz.jpg

Klub Seniora z Zabierzowa został zaproszony do uczestnictwa w I Przeglądzie Scenicznym Klubów Seniora z Małopolski pod nazwą „Starsi Panowie Dwaj”, który odbył się w dniach 3-5 września 2013 r. w Bartkowej k/Rożnowa. Organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im.Papieża Jana Pawła II w Krakowie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Pobyt w tym urokliwym miejscu, tuż nad Jeziorem Rożnowskim, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, tak pod względem organizacyjnym, jak i artystycznym. W Przeglądzie brało udział 15 Klubów Seniora z Małopolski, które prezentowały różne gatunki sceniczne.

Zespół Teatralno-Satyryczny naszego Klubu przedstawił kabaretową scenkę medyczną p.t. „W kolejce do doktora”. Występ nasz wyzwalał salwy śmiechu i gromkie brawa, a ponadto do samego końca pobytu w Bartkowej spotykaliśmy się ze szczerymi słowami uznania, co zaowocowało zaproszeniami do zaprezentowania naszego kabareciku w kilku Klubach Seniora z Krakowa, a nawet z Tarnowa. Czuliśmy się tym bardzo usatysfakcjonowani. Za udział w przeglądzie wszystkie występujące zespoły otrzymały dyplomy. Trzeba było widzieć ile energii, humoru oraz wzajemnej życzliwości mieli dla siebie seniorzy dotąd zupełnie dla siebie obcy, ale ta integracja zbliżyła wszystkich, że czuliśmy się jak wielka rodzina. Na każdym wolnym skwerku, czy deptaku seniorzy bawili się, tańczyli, śpiewali i grali. Nasz klubowy gitarzysta Wiesław Olek był zasypywany prośbami o akompaniament do piosenek. Wraz z kilkoma seniorami grającymi na innych instrumentach tworzyli zgrany, swoisty zespół muzyczny. Mamy nadzieję, że jeżeli Przegląd ten był oznaczony jako „pierwszy”, to będzie drugi, trzeci itd., na których Klubu Seniora z Zabierzowa nie zabraknie.

kostka.jpg