Z udziałem 68 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów Małopolski w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski-2013.

Otwarcia zawodów dokonał Honorowy Prezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Mieczysław Nowakowski w asyście – Marty Dudek - Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT” organizatora imprezy. Swoje zdanie dodał tu także wieloletni szkoleniowiec i działacz – Aleksander Jabłoński, oznajmiając że impreza jest inaugurującą 60-cio lecie sportu łuczniczego w Zabierzowie, a punktem kulminacyjnym będą Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zabierzowie w dniach 1-2 lipca.

Na wstępie odczytano list intencyjny od Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka kierowany do Prezesa Grota i wszystkich uczestników zawodów z życzeniami satysfakcji z uprawiania sportu i osiągania coraz lepszych wyników we współzawodnictwie sportowym.

Sensacją wśród mężczyzn w kategorii open było zwycięstwo Krystiana Molendy „Grot” Zabierzów, który w finale pokonał swego rówieśnika Macieja Matejko „Zamek Suski” 7:3. Należy tu nadmienić, że obaj są pierwszy rok juniorami młodszymi.

W przeciwieństwie do mężczyzn w kategorii kobiet na czołowych miejscach rutynowane i doświadczone zawodniczki. W finale walczyły ze sobą zawodniczki „Dąbrovii” Dąbrowa Tarnowska. Katarzyna Mickiewicz pokonała Agatę Bulwa 6:0. W walce o brązowy medal również para klubowa, tym razem z „Grota” Zabierzów. Tutaj Karina Lipiarska pokonała Karolinę Szajnowską 6:4. W drodze do finału Karina uległa Agacie Bulwa w barażu 10:9.

W łukach bloczkowych wśród kobiet para klubowa MGOKiS – zwyciężyła Magdalena Zarzycka przed Renatą Leśniak, a wśród mężczyzn zwyciężył Wiktor Walas MGOKiS Dobczyce przed Jakubem Fularskim Wyspiański Kraków.

Na etapie kwalifikacji sklasyfikowano kategorię juniora młodszego. W juniorkach młodszych najlepszą była Anna Forgiel „Dąbrovia” przed Pauliną Kamińską Sokole Oko Zawadka i Wiktorią Malik Dąbrovia.

W juniorach młodszych zwyciężył Maciej Matejko „Zamek Suski” przed Krystianem Molendą i Jakubem Dudkiem /obaj „Grot” Zabierzów/.

Wręczania medali dyplomów i nagród rzeczowych dokonała Pani Sekretarz Gminy Zabierzów – Wioletta Matejczyk – w asyście Marty Dudek Prezesa „Grota” i sędziego głównego zawodów – Mirosława Jabłońskiego.